2010

SPOTKANIA Z HISTORIĄ” – opowieść o dziejach Armii Krajowej połączona z pokazem multimedialnym oraz wystawą broni i umundurowania:

30 kwietnia – spotkanie w Gimnazjum w Kostomłotach, gmina Miedziana Góra.

30 kwietnia – spotkanie w Gimnazjum w Ćmińsku, gmina Miedziana Góra.

6 maja – spotkanie w SP nr 15 w Kielcach.

10 maja – spotkanie w Gimnazjum w Zagnańsku.

W dniu 11 grudnia 2011 odbyło się w Chęcinach III Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”. Na kolejną dwuletnią kadencję wybrano następujące władze:

 

Ukazał się 39 numer dwumiesięcznika Wici.Info., a w nim …O pomyśle na stworzenie grupy, która zachowa pamięć o tradycji niepodległościowej opowiedział Weronice Mojeckiej Dionizy Krawczyński ze Stowarzyszenia „Jodła”. Autorka opisała w swym błyskotliwym artykule kulisy tworzenia, zdobywających ogromną popularność w naszym regionie widowisk i rekonstrukcji historycznych. Publikacja zilustrowana została ciekawymi ujęciami fotograficznymi… (fragment zapowiedzi).
Publikacja dostępna jest na wieszakach w kieleckich kawiarniach, klubach i instytucjach kultury i sztuki. My dla wszystkich chętnych dodatkowo podajemy link do wersji elektronicznej.
Uroczystości 92 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone były w wielu miejscowościach. Członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w uroczystościach w Kielcach, Radomiu, Chęcinach, Szewcach i Zagnańsku.

W Zaduszki przeprowadziliśmy kolejne Spotkanie z historią. Tym razem odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach.

Ponad 150 uczniów wzięło udział w Spotkaniu z historią, które przeprowadziliśmy w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach. Było to już spotkanie nr 27.

W dniach 16-17 października odbył się XIX Marsz Szlakiem Walk Legionów Polskich Radom – Laski. 96 rocznicę bitwy uczcili członkowie Stowarzyszenia z Kielc i Radomia. Sam marsz organizowany jest przez członka zarządu Stowarzyszenia – Leszka Marcinkiewicza.