Przygotowanie akcji na małej powierzchni stanowiło problem, tym bardziej, że widowisko miało obejmować opowieść od wkroczenia Niemców do Kielc, przez represje, publiczne egzekucje, aż wreszcie po zamach. W widowisku poza licznymi członkami Stowarzyszenia z Kielc i Radomia wzięli udział ułani ze Świętokrzyskiego Szwadronu Kawalerii, którzy poza służbą porządkową zasilili także rzeszę cywilnych uczestników widowiska. Nasi członkowie stanowili także część sil niemieckich, ale w tym przypadku główne zadanie powierzyliśmy członkom Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych NORDLAND, którzy przyjechali do nas, aż z dalekiej Bydgoszczy.
W rolę Wittka wcielił się Michał Buczyński, a Mariusz Terelak odgrywał jego współpracownika. Grupą zamachowców dowodził Dariusz Czarnecki, a w rolę cichociemnego Kazimierza Smolaka ps. „Nurek” wcielił się Leszek Marcinkiewicz. Zresztą wszyscy uczestnicy widowiska wyśmienicie zrealizowali postawione przed nimi cele. Profesjonalizm wykonania został nagrodzony przez publiczność (około 1,5 tysiąca widzów), wśród których znajdowało się wielu kombatantów, gromkimi oklaskami. Na zakończenie widowiska nasza delegacja złożyła przed pomnikiem upamiętniającym wykonawców zamachu wiązankę.
Akcja była widowiskowa dzięki broni i pirotechnice, które jak zawsze zapewniło Łódzkie Centrum Filmowe. Patronat nad widowiskiem objęła Wojewoda Świętokrzyski, a zostało ono zrealizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Niestety Miasto Kielce nie pomogło nam w jakikolwiek sposób, co pozostawię bez komentarza. Opiekę medialną nad widowiskiem objęło: Echo Dnia, Radio Kielce i Telewizja Kielce.
Radio Kielce:
Film z zamachu na Wittka:
http://akademiki.tivi.pl/pokoj_Kielce,sciana.html?entryId=376741
Strona internetowa SRH Nordland:
http://www.nordland.com.pl/galeria/index/id_gal/11
Echo Dnia:
Gazeta Wyborcza:
Okolicznościowy plakat: