Zbiórki książek, prasy i innych (wynikających z potrzeb) dla Polaków mieszkających na obczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem skupisk naszych rodaków za wschodnią granicą. Zbiórki prowadzone są przez młodzież, a odbiorcami jest polonijna młodzież. Stąd zbieramy książki młodzieżowe. Pomysł zrodził się w podczas naszej wizyty na Wileńszczyźnie i spotkania w Solecznikach które zaaranżował Filip Kamizela z 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich, któremu serdecznie dziękujemy.

W tegorocznej zbiórce, prowadzonej w miesiącach listopad i grudzień, skupiamy się na zbiórce literatury młodzieżowej przeznaczonej dla młodzieży z polskiego Gimnazjum w Solecznikach. Bardzo prosimy o wsparcie inicjatywy i zachęcenie uczniów Pana szkoły do zbiórki książek. Zwracamy jednak uwagę, że zbiórka dotyczy literatury młodzieżowej, a dokładnie książek wydanych w ostatnich latach i nie chodzi tu tylko o tytuły, ale także stan fizyczny przekazywanych książek. Niestety w poprzednich latach do polonii trafiało wiele książek w fatalnym stanie co odczytywane było jako chęć pozbycia się „staroci”. Bardzo prosimy zwrócić na to uwagę.

Z informacji przekazywanych z innych szkół wiemy, że często młodzież zbiera symboliczne złotówki za które w skali całej szkoły kupowane są nowe książki.

Z naszej strony gwarantujemy, że zebrane książki zostaną przez nas odebrane i na koszt Stowarzyszenia dostarczone do Solecznik, a szkoła otrzyma certyfikat udziału w akcji.

Lista szkół które biorą udział w akcji w 2016r., za co serdecznie dziękujemy:

  

 

   

 

baner_v2_1

 
  Strona o AK Okręg Kielce

  PARTNERZY SRH "JODŁA":

 ompio strona

 logo orzeł biały