KADRÓWKA 2018

     Już za dwa dni spotkamy się w Krakowie dlatego na czas „pakowania” podajemy ostatnie informacje:

1. Wszyscy docierający do Krakowa meldują się w Bursie Szkolnej przy ul. Focha. Przydział pokoi od dnia 4 sierpnia od godziny 11.00, odpowiada Karol Jurkowski. UWAGA: to Komendant Marszu decyduje o miejscu zakwaterowania… Bardzo proszę o niepodejmowanie samowolnych decyzji.

2. Biuro Komendy Marszu czynne będzie 4 sierpnia w bursie szkolnej od godziny 12.00

3. Aktualny harmonogram Marszu znajduje się na stronach: WWW.jodla.org  oraz www.kadrowka.org 

4. Zgodnie z ubiegłorocznymi sugestiami w Krakowie wydawane będą jedynie: znaczek marszowy, koszulka oraz opaska na bagaż. Pozostałe pamiątki marszowe: kalendarz, śpiewnik i inne które często ulegały zniszczeniu podczas Marszu rozdane zostaną w Kielcach podczas odbioru bagaży.

5. Zmianie uległy zasady wejścia do niektórych miast dlatego przypominam, że przed uroczystościami sprawdzana będzie lista obecności. Marsz to także obowiązek uczestniczenia w uroczystościach. 

6. Za wyżywienie odpowiada ta sama firma co w ostatnich latach dlatego przypominam o zabraniu kubków i menażek. 

 

Komendant LIII Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

                                       Dionizy Krawczyński

 

 

Komunikat organizacyjny nr 2/2018

1.  1.Tegoroczne uroczystości odbędą się w Krakowie w dniach 4-5 sierpnia. W tych dniach gwarantujemy noclegi. NIE ZAPEWNIAMY NOCLEGÓW W DNIU 3 SIERPNIA.

2.   2.W dniu 4 sierpnia zakwaterowanie w Bursie od godziny 11.00

3. 3.Uwaga w dniu 4 sierpnia odbywa się w Krakowie wyścig Tour de Pologne w związku z czym ul. Focha nie będzie jeździła komunikacja miejska. Przyjeżdżający tego dnia samochodami muszą auta zostawić poza strefą zakazu APELUJĘ ABY ZMOTORYZOWANI PRZYJEŻDŻALI W DNIU 5 SIERPNIA – OD RANA RUCH NA ULICACH BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁ NORMALNIE.

4.  4.Główne uroczystości odbędą się 5 sierpnia i będą obejmowały przejście na Wawel, msza w katerze, przejście na Mały Rynek na lekcję śpiewania, przejście na Plac Szczepański skąd autobusami przejedziemy na Sowiniec gdzie nastąpi wieczorny apel.

5.   5.Zmianie ulegają zasady wejścia do Słomnik i Miechowa (szczegóły w harmonogramie).

6.   6.Szczegółowy harmonogram Marszu dostępny na stronie internetowej www.jodla.org

7.   7.Niestety nie wszystkie karty zgłoszeniowe zostały do nas przesłane. Niektóre organizacje strzeleckie bez informowania Komendy Marszu ustaliły inny termin składania deklaracji. W związku z powyższym informuję, że wyżywienie oraz inne niezbędne zostały zamówione na realny stan uczestników z poprzednich lat. Jeżeli do Krakowa przyjedzie większa  ilość osób to niestety część niezgłoszonych osób może zostać odprawiona…

8.   8.Oczekując na nasze spotkanie na Szlaku Niepodległości proszę wszystkich o rozwagę podczas wypoczynku i podróży.

Komendant LIII Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Dionizy Krawczyński

 

 

Komunikat organizacyjny nr 1/2018

Dociera do nas coraz więcej zapytań dotyczących organizacji tegorocznego Marszu. Nie na wszystkie pytania znamy już odpowiedzi, ale postanowiliśmy odpowiedzieć na te które są najczęściej zadawane:

ORGANIZACJA

1. Tegoroczne uroczystości odbędą się w Krakowie w dniach 4-5 sierpnia. W tych dniach gwarantujemy noclegi. NIE ZAPEWNIAMY NOCLEGÓW W DNIU 3 SIERPNIA.

2. Główne uroczystości krakowskie odbędą się 5 sierpnia. Skumulowane zostaną dotychczasowe uroczystości z dwóch dni. Ramowy plan na 5 sierpnia: przejście z Oleandrów na Wawel – uroczystości na Wawelu – przejście na Mały Rynek – przejazd autokarami na Sowiniec – uroczystości na Kopcu – przejazd autokarami do miejsca zakwaterowania. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA. 

3. Wiele osób zapowiada, że weźmie udział w tegorocznym marszu. Jak doskonale wiecie możliwości obiektów w których przebywamy są ograniczone. Ze względów organizacyjnych przyjęliśmy, że w tegorocznej Kadrówce weźmie udział nie więcej niż 400 osób.

4. Ze względu na zapowiadaną ilość uczestników zapowiadam, że pierwszeństwo w noclegach w budynkach mają osoby starsze. Pozostałe osoby śpią w namiotach.

5. Noclegi w Krakowie w dwóch miejscach: dotychczasowa bursa i miejsca w schronisku na Oleandrach , które są przeznaczone dla osób starszych. O przydziale miejsc decyduje Komenda Marszu więc bardzo proszę aby samowolnie nie decydować kto gdzie będzie nocował.

6. Harmonogram marszu zostanie podany w następnym komunikacie, ale nie przewidujemy dwóch noclegów nad Nidą.

7. Podczas Marszu odbędą się Zawody Marszowe w których udział nie jest obowiązkowy. Osoby nie biorące udziału w zawodach pokonują trasę w zorganizowanych grupach po wyznaczonej trasie (odwiedzając punkty kontrolne).

8. Ograniczając biurokrację utrzymujemy tylko jedną kartę zgłoszeniową w miejsce dotychczasowych dwóch, które niewiele się różniły.

9. Kartę zgłoszeniową należy przesłać jedynie w wersji papierowej (odchodzimy od dwóch wersji tj. papierowej i elektronicznej)

10. Stroną internetową na której dostępne są wszelkie materiały, karty zgłoszeniowe, oświadczenia rodziców, tabela rozmiarów koszulek,  jest strona Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”: WWW.jodla.org 

11. Wszelkie pytania do Komendanta w formie elektronicznej proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 FINANSE

1. Niestety nie wszędzie zakończyła się procedura rozpatrywania wniosków o wsparcie, ale uzyskane informacje zmuszają nas do podjęcia następujących decyzji.

2. Rezygnujemy z wydania w tym roku gry planszowej „Kadrówka 1914” którą mieli otrzymać wszyscy uczestnicy. Koszt wydania to ponad 100 tysięcy złotych i nie otrzymaliśmy zapewnień ze wszystkich instytucji co do wsparcia. Mam nadzieję, że do pomysłu powróci Komendant Kadrówki w 2019r.

3. Od lat udawało nam się utrzymać koszt uczestnictwa na tym samym poziomie. Niestety nadszedł czas na zmiany. Koszt udziału w tegorocznym Marszu wynosi:

- uczestnicy przydzieleni do plutonów pieszych: odpłatność 250 zł. Opłata obejmuje: wyżywienie, transport bagaży, noclegi, ubezpieczenie i inne wynikające z potrzeb.

- uczestnicy przydzieleni do patrolu kawaleryjskiego i służb taborowych kawalerii: odpłatność 30 zł. Opłata obejmuje jedynie koszt ubezpieczenia, koszulek i pamiątek marszowych. Pododdział wyżywienie i transport zapewnia we własnym zakresie.

4. Wszystkie osoby które do 31 maja 2018r. nadeślą karty zgłoszeniowe i dokonają wpłaty otrzymają koszulki marszowe (1 sztuka) zgodnie z rozmiarem zaznaczonym na karcie zgłoszeniowej. Tabela rozmiarów dostępna na stronie internetowej. 

5. Karty zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: Dionizy Krawczyński Komendant Marszu Szlakiem „Kadrówki”, Występy 20, 29-105 Krasocin 

6. Opłatę należy przelać na konto bankowe: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "JODŁA", Występy 20, 29-105 Krasocin. Numer konta: 86 2030 0045 1110 0000 0251 5610. Proszę o podanie nazwiska i imienia osoby której dotyczy wpłata.

7. Wszystkie osoby, które prześlą kartę zgłoszeniową i dokonają opłaty po terminie 31 maja 2017r. także otrzymają koszulkę marszową, ale w tym przypadku nie gwarantujemy odpowiedniego rozmiaru (firmie produkcyjnej potrzebny jest czas na produkcję, a my zamówimy jedynie najpopularniejsze rozmiary dla „spóźnialskich”). 

8. W przypadku dużej ilości osób opisanych w pkt.7 może zdarzyć się sytuacja, że zamawianych „na zapas” koszulek nie wystarczy dla wszystkich.

PAMIĘĆ : 12 maja minie kolejna rocznica śmierci Komendanta Piłsudskiego. Proszę wszystkich o udział w uroczystościach. Pamiętajcie: bez 6 sierpnia 1914r. nie byłoby 11 listopada 1918r.. Grafika Jakub Łodej, któremu serdecznie dziękuję. 

 

Komendant LIII Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

                                                    Dionizy Krawczyński