KADRÓWKA 2019

Już niedługo spotkamy się w Krakowie stąd podajemy ostatnie informacje, które mogą być pomocne przy pakowaniu:

    1. Wszyscy docierający do Krakowa meldują się w Bursie Szkolnej przy ul. Focha. Przydział pokoi od dnia 4 sierpnia od godziny 11.00, odpowiada Anna Woźniak i Kamil Piątek. UWAGA: to jedyne miejsce zakwaterowania więc niejako z przymusu będziemy „zagęszczali” pokoje.

    2. Biuro Komendy Marszu czynne będzie 4 sierpnia w bursie szkolnej od godziny 12.00

    3. Aktualny harmonogram Marszu znajduje się na stronach: WWW.jodla.org  oraz www.kadrowka.org 

Wysiłkiem wielu osób nagraliśmy film promujący Marsz. To nasz swoisty manifest. Manifest osób dla których najważniejszym dobrem jest Niepodległość. Prosimy o udostępnianie materiału. FILM

 

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy nowości jakie na dzień 10 czerwca 2019 r. możemy potwierdzić do realizacji na tegorocznym Marszu:

1. Tegoroczny Marsz został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

2. Urzędy i instytucje wspierające Kadrówkę wchodzą w skład Komitetu Honorowego w którym znajdują się m.in. Minister Obrony Narodowej i Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

12 maja minie kolejna rocznica śmierci Komendanta Piłsudskiego. Proszę wszystkich o udział w uroczystościach rocznicowych i pamiętajcie, hasło: Bez 6 sierpnia 1914 r. nie byłoby 11 listopada 1918 r. obowiązuje nadal. Korzystając z okazji podaję też kilka informacji dotyczących tegorocznego Marszu:

SZTANDAR

Zgodnie z zapowiedzią trwają prace przygotowawcze nad wykonaniem nowego sztandaru Marszu. Pomimo kłopotów mamy nadzieję, że zadanie uda się zrealizować w tym roku i podczas uroczystości w katedrze na Wawelu sztandar zostanie poświęcony.