Komunikat organizacyjny nr 1/2018

Dociera do nas coraz więcej zapytań dotyczących organizacji tegorocznego Marszu. Nie na wszystkie pytania znamy już odpowiedzi, ale postanowiliśmy odpowiedzieć na te które są najczęściej zadawane:

ORGANIZACJA

1. Tegoroczne uroczystości odbędą się w Krakowie w dniach 4-5 sierpnia. W tych dniach gwarantujemy noclegi. NIE ZAPEWNIAMY NOCLEGÓW W DNIU 3 SIERPNIA.

2. Główne uroczystości krakowskie odbędą się 5 sierpnia. Skumulowane zostaną dotychczasowe uroczystości z dwóch dni. Ramowy plan na 5 sierpnia: przejście z Oleandrów na Wawel – uroczystości na Wawelu – przejście na Mały Rynek – przejazd autokarami na Sowiniec – uroczystości na Kopcu – przejazd autokarami do miejsca zakwaterowania. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA. 

3. Wiele osób zapowiada, że weźmie udział w tegorocznym marszu. Jak doskonale wiecie możliwości obiektów w których przebywamy są ograniczone. Ze względów organizacyjnych przyjęliśmy, że w tegorocznej Kadrówce weźmie udział nie więcej niż 400 osób.

4. Ze względu na zapowiadaną ilość uczestników zapowiadam, że pierwszeństwo w noclegach w budynkach mają osoby starsze. Pozostałe osoby śpią w namiotach.

5. Noclegi w Krakowie w dwóch miejscach: dotychczasowa bursa i miejsca w schronisku na Oleandrach , które są przeznaczone dla osób starszych. O przydziale miejsc decyduje Komenda Marszu więc bardzo proszę aby samowolnie nie decydować kto gdzie będzie nocował.

6. Harmonogram marszu zostanie podany w następnym komunikacie, ale nie przewidujemy dwóch noclegów nad Nidą.

7. Podczas Marszu odbędą się Zawody Marszowe w których udział nie jest obowiązkowy. Osoby nie biorące udziału w zawodach pokonują trasę w zorganizowanych grupach po wyznaczonej trasie (odwiedzając punkty kontrolne).

8. Ograniczając biurokrację utrzymujemy tylko jedną kartę zgłoszeniową w miejsce dotychczasowych dwóch, które niewiele się różniły.

9. Kartę zgłoszeniową należy przesłać jedynie w wersji papierowej (odchodzimy od dwóch wersji tj. papierowej i elektronicznej)

10. Stroną internetową na której dostępne są wszelkie materiały, karty zgłoszeniowe, oświadczenia rodziców, tabela rozmiarów koszulek,  jest strona Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”: WWW.jodla.org 

11. Wszelkie pytania do Komendanta w formie elektronicznej proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 FINANSE

1. Niestety nie wszędzie zakończyła się procedura rozpatrywania wniosków o wsparcie, ale uzyskane informacje zmuszają nas do podjęcia następujących decyzji.

2. Rezygnujemy z wydania w tym roku gry planszowej „Kadrówka 1914” którą mieli otrzymać wszyscy uczestnicy. Koszt wydania to ponad 100 tysięcy złotych i nie otrzymaliśmy zapewnień ze wszystkich instytucji co do wsparcia. Mam nadzieję, że do pomysłu powróci Komendant Kadrówki w 2019r.

3. Od lat udawało nam się utrzymać koszt uczestnictwa na tym samym poziomie. Niestety nadszedł czas na zmiany. Koszt udziału w tegorocznym Marszu wynosi:

- uczestnicy przydzieleni do plutonów pieszych: odpłatność 250 zł. Opłata obejmuje: wyżywienie, transport bagaży, noclegi, ubezpieczenie i inne wynikające z potrzeb.

- uczestnicy przydzieleni do patrolu kawaleryjskiego i służb taborowych kawalerii: odpłatność 30 zł. Opłata obejmuje jedynie koszt ubezpieczenia, koszulek i pamiątek marszowych. Pododdział wyżywienie i transport zapewnia we własnym zakresie.

4. Wszystkie osoby które do 31 maja 2018r. nadeślą karty zgłoszeniowe i dokonają wpłaty otrzymają koszulki marszowe (1 sztuka) zgodnie z rozmiarem zaznaczonym na karcie zgłoszeniowej. Tabela rozmiarów dostępna na stronie internetowej. 

5. Karty zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: Dionizy Krawczyński Komendant Marszu Szlakiem „Kadrówki”, Występy 20, 29-105 Krasocin 

6. Opłatę należy przelać na konto bankowe: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "JODŁA", Występy 20, 29-105 Krasocin. Numer konta: 86 2030 0045 1110 0000 0251 5610. Proszę o podanie nazwiska i imienia osoby której dotyczy wpłata.

7. Wszystkie osoby, które prześlą kartę zgłoszeniową i dokonają opłaty po terminie 31 maja 2017r. także otrzymają koszulkę marszową, ale w tym przypadku nie gwarantujemy odpowiedniego rozmiaru (firmie produkcyjnej potrzebny jest czas na produkcję, a my zamówimy jedynie najpopularniejsze rozmiary dla „spóźnialskich”). 

8. W przypadku dużej ilości osób opisanych w pkt.7 może zdarzyć się sytuacja, że zamawianych „na zapas” koszulek nie wystarczy dla wszystkich.

PAMIĘĆ : 12 maja minie kolejna rocznica śmierci Komendanta Piłsudskiego. Proszę wszystkich o udział w uroczystościach. Pamiętajcie: bez 6 sierpnia 1914r. nie byłoby 11 listopada 1918r.. Grafika Jakub Łodej, któremu serdecznie dziękuję. 

 

Komendant LIII Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

                                                    Dionizy Krawczyński