KOMUNIKAT 3 /2017 wchodząc w ostatni tydzień przed Marszem informuję:

1.Na zdjęciu przedstawiamy nowe miejsce na trasie Marszu godne odwiedzenia. W miejscowości Słowik, ostatni dzień Marszu, przechodzimy przez most imieniem kapitana Kazimierza „Herwina” Piątka. Po remoncie w specjalną konstrukcję wmurowane zostały dwie oryginalne belki z napisami, z mostu pochodzącego z 1932 roku.

Na uroczystości odsłonięcia stawiła się delegacja kawalerii marszowej, ale mam nadzieję, że w tym samym miejscu stanie każdy uczestnik Marszu. Może nowy zwyczaj pamiątkowego zdjęcia zamiast Zamku w Chęcinach? Pozostawiam do przemyślenia.

2.Zakończone zostały szczegółowe rozmowy dotyczące przebiegu tegorocznego Marszu. Ramowy plan jest dostępny: http://jodla.org/index.php/kadrowka

3.Wyżywieniem zajmuje się ta sama firma co w ubiegłym roku dlatego przypominam, że należy zabrać własne naczynia do posiłków.

4.Zwracam uwagę, że następuje zmiana noclegów. Szczegółowy spis dostępny na stronie, ale podaję jeszcze raz aby na trasie nie było zdziwienia:

-6/7.08. – Słomniki,

-7/8.08 – Miechów,

-8/9.08. – Wodzisław,

-9/10.08. – Jędrzejów,

-10/11.08. – Choiny,

-11/12.08. - Chęciny

5.Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam przydział obowiązkowych pieśni śpiewanych przez plutony podczas przemarszy w miastach:

1.Pluton  im. Kazimierza Herwina-Piątka: Pierwsza Kadrowa i Warczą karabiny.

2. Pluton im. Henryka Krok-Paszkowskiego: Hej tam pod Warszawą, Marsz Strzelców,

3. Pluton  im. Stanisława Burchardta-Bukackiego: Piechota, O mój rozmarynie,

4. Pluton  im. Jana Kruk-Kruszewskiego: Jak szło wojsko, Pobór na dziewczęta

Patrol Konny im. Władysława Beliny-Prażmowskiego: Przybyli ułani pod okienko, Rapsod  o pułkowniku Lisie-Kuli.

6.Pieśnią śpiewaną przez wszystkie pododdziały jest oczywiście:  Marsz Pierwszej Brygady.

7. Podczas Marszu dwukrotnie odbędą się zawody strzeleckie. W Miechowie dla osób powyżej 16 roku życia, a w Wodzisławiu dla najmłodszych.

8. Korespondencję w sprawie Marszu należy kierować na adres: Dionizy Krawczyński Komendant Marszu Szlakiem „Kadrówki”, Występy 20, 29-105 Krasocin i elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                         Komendant LII Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

                                                         Dionizy Krawczyński

baner_v2_1

 
  Strona o AK Okręg Kielce

  PARTNERZY SRH "JODŁA":

 ompio strona

 logo orzeł biały