KOMUNIKAT 2 /2017 z dnia 12.07.2017r. Informuję wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznym marszu:. Zgodnie z listą zgłoszeń zamówione zostały koszulki marszowe: wzór przedstawiamy na zdjęciu.

2. Utrzymujemy przydział obowiązkowych pieśni śpiewanych przez plutony podczas przemarszy w miastach:

1.Pluton im. Kazimierza Herwina-Piątka: Pierwsza Kadrowa i Warczą karabiny.

2. Pluton im. Henryka Krok-Paszkowskiego: oczekujemy na propozycje

3. Pluton im. Stanisława Burchardta-Bukackiego: Piechota, Ciężkie losy legionera.

4. Pluton im. Jana Kruk-Kruszewskiego: oczekujemy na propozycje

Patrol Konny im. Władysława Beliny-Prażmowskiego: Przybyli ułani pod okienko, Rapsod o pułkowniku Lisie-Kuli

3. Pieśnią śpiewaną przez wszystkie pododdziały jest oczywiście: Marsz Pierwszej Brygady.

4. Zakończone zostały rozmowy i ustalenia co do trasy i noclegów. Całość opublikowana zostanie w najbliższym czasie na stronie internetowej. Tutaj podajemy jedynie najważniejsze zmiany.

-istnieje możliwość zakwaterowania w Krakowie od dnia 3 sierpnia (popołudnie) szczegóły w kolejnym komunikacie.

-uroczystości w Krakowie 4-5 sierpnia bez zmian,

-6 sierpnia – odcinek Kraków (zmienia się poranna trasa przemarszu, autokary będą oczekiwały na ulicy Filipa przy Starym Kleparzu) – Michałowice – Słomniki (zawody strzeleckie i obowiązkowa Msza Święta)

-7 sierpnia – odcinek Słomniki – Miechów – bez zmian (wejście na rynek innymi ulicami ze względu na remont),

-8 sierpnia – odcinek Miechów – Wodzisław (nocleg na stadionie – OBOWIĄZKOWE NAMIOTY). W Wodzisławiu zawody strzeleckie dla najmłodszych uczestników Marszu, konkurs historyczny oraz ognisko,

-9 sierpnia – odcinek Wodzisław – Jędrzejów (nocleg w szkole). Uroczystości na rynku o godz 18.00.

-10 sierpnia – odcinek Jędrzejów – Choiny (biwak w lesie OBOWIĄZKOWE NAMIOTY). Rano uroczystości przed Starostwem, wieczorem wybory Komendanta na rok 2018.

-11 sierpnia – odcinek Choiny – Chęciny. Wieczorny apel na Rynku.

12 sierpnia – odcinek Chęciny – Szewce – Kielce – bez zmian.

5. Podczas tegorocznego Marszu Maciek Gawlikowski (wieloletni uczestnik Marszu) nagrywał będzie film o Kadrówce. Razem z nami trasę pokonają dwie ekipy filmowe rozmawiające i uczestnikami. Premiera listopad 2017r.

6. W związku z przyszłorocznymi uroczystościami 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, które będą miały zapewne wyjątkowy charakter podjąłem decyzję, że w ramach tegorocznej Komendy utworzone zostaje stanowisko koordynatora ds. udziału Kadrówki w uroczystościach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Uprzedzając pytania: nie wiem kto będzie komendantem przyszłorocznego Marszu, a prace nad udziałem w tym przedsięwzięciu należy rozpocząć już teraz. Na stanowisko to powołuję Artura Więcka, a do jego zadań należeć będzie wypracowanie koncepcji przyszłorocznego Marszu. Rozwiązanie takie pozwoli nam odpowiednio przygotować się do przyszłorocznych wyzwań w których jasno musimy zaakcentować, że bez 1914 nie byłoby 1918.

7. Korespondencję w sprawie Marszu należy kierować na adres: Dionizy Krawczyński Komendant Marszu Szlakiem „Kadrówki”, Występy 20, 29-105 Krasocin i elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komendant LII Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

Dionizy Krawczyński

baner_v2_1

 
  Strona o AK Okręg Kielce

  PARTNERZY SRH "JODŁA":

 ompio strona

 logo orzeł biały